Spotkanie między Atalanta oraz Frosinone dnia 2024-01-15 19:45 na stadionie Gewiss Stadium: 5-0

W miniony weekend odbył się mecz pomiędzy drużynami Atalanta i Frosinone, w ramach 20. kolejki Serie A. Spotkanie to miało miejsce na terenie Gewiss Stadium. Atalanta okazała się zdecydowanie lepsza od swojego rywala, zwyciężając 5-0, a już do przerwy prowadziła 3-0.

Spektakularne zwycięstwo Atalanty nad Frosinone

W sobotni wieczór na Gewiss Stadium odbył się mecz ligowy pomiędzy drużynami Atalanta i Frosinone. Gospodarze zdominowali to spotkanie, pokonując swoich przeciwników wynikiem 5-0.

Relacja z meczu

Początek meczu był pełen zaangażowania, a kibice Atalanty gorąco dopingowali swoją drużynę. Już w 8. minucie T. Koopmeiners zdobył bramkę, otwierając wynik spotkania na korzyść gospodarzy. Niespełna pięć minut później Éderson podwyższył prowadzenie Atalanty na 2-0. Kibice oszaleli z radości, a atmosfera na stadionie była niesamowita. W 14. minucie C. De Ketelaere strzelił kolejnego gola dla Atalanty po asyście M. de Roon, ustalając wynik do przerwy na 3-0.

Druga połowa to kontynuacja dominacji gospodarzy. W 83. minucie D. Zappacosta zwiększył prowadzenie Atalanty na 4-0 po asyście M. Pašalić. Frosinone próbowało odrobić straty, ale defensywa Atalanty była niezłomna. Na koniec, w doliczonym czasie gry, E. Holm ustalił wynik meczu na 5-0, sprawiając ogromną radość swoim kibicom.

Podczas meczu sędzia A. Prontera pokazał żółtą kartkę Simone Romagnoli z Frosinone. Nie odnotowano żadnych kartek dla gospodarzy ani czerwonych kartek dla obu drużyn.

Atalanta udowodniła swoją dominację na boisku, prezentując wysoką skuteczność i zdecydowanie w defensywie. Kibice mogą być zadowoleni z występu swoich ulubieńców. Niewątpliwie było to widowiskowe starcie, które jeszcze długo będzie pamiętane. Następne mecze dla Atalanty to starcia z Udinese, Lazio i Genoa, natomiast Frosinone zmierzy się z Veroną, AC Milanem i Fiorentiną.